Se redeschide circulația feroviară pe tronsonul Episcopia Bihor – Oradea Vest

ORADEA Comunicare Primaria Oradea 08 Iun 2026
Se redeschide circulația feroviară pe tronsonul Episcopia Bihor – Oradea Vest

Începând de miercuri, 9 iunie 2026, ora 19:00, se redeschide circulaţia feroviară pe tronsonul Episcopia Bihor – Oradea Vest. Măsura face parte din lucrările de reabilitare şi electrificare a căii ferate (Lotul 4), executate de S.C. Webuild SPA.

Rugăm toţi participanţii la trafic să circule cu atenţie sporită la trecerea la nivel cu calea ferată de pe strada Crângului, între Episcopia Bihor şi Parcul Industrial III, în zona pasajului feroviar.

Pentru siguranţa dumneavoastră, respectaţi cu stricteţe semnalizarea rutieră şi feroviară şi traversaţi doar după ce v-aţi asigurat corespunzător.

Distribuie: