Autovehicul considerat fără stăpân, ridicat de pe domeniul public în Oradea
Primăria municipiului Oradea anunţă că, în cursul zilei de joi, 25 iunie 2026, Direcţia Poliţia Locală Oradea a dispus ridicarea de pe domeniul public a unui autovehicul marca Dacia Logan, fără număr de înmatriculare, considerat a fi fără stăpân conform prevederilor Legii nr. 421/2002. Vehiculul se afla pe strada Tuberozelor nr. 18.
Proprietarul vehiculului a fost somat să elibereze domeniul public; somaţia a fost afișată pe caroserie.
Autovehiculul a fost transportat pe strada Academiei nr. 3, într-un spațiu administrat de Direcţia Patrimoniu Imobiliar din cadrul Primăriei Oradea.
Dacă, în termen de 10 zile de la publicarea prezentului anunț, proprietarul sau deținătorul legal nu se prezintă pentru ridicare, autovehiculul va trece de drept în proprietatea municipiului Oradea şi va fi valorificat în condițiile legii.
Informații suplimentare pot fi obținute la sediul Direcției Poliția Locală Oradea, strada Iuliu Maniu nr. 20, telefon 0359/412.551, de luni până vineri între orele 08:00–16:00.